Nu e rea intenÈ›ie, bravadă, sfidare sau altceva. Nu e nimic. Adică, vid, cap gol. Am fost ieri într-un restaurant absolut fabulos, cu 4 (patru!) cuiere, câte unul în fiecare salon, plus o garderobă cu umeraÈ™e la intrare. Ei bine, nici măcar un singur client nu È™i-a pus paltonul pe cuier, ci pe scaune. Ca fetele acestea, tinere, frumoase, elegante, ochelariste, cu figuri de fete cu carte È™i joburi pe la multinaÈ›ionale, după cum arătau. Ar fi vrut vreuna dintre ele să deranjeze pe clienÈ›ii din jur sau pe cei din personalul fabulosului restaurant, sau să ajungă să fie fotografiate È™i puse la revistă? Cu siguranță că nu! Atunci? Păi, e simplu. La È™coală nu le-a spus nimeni că nu se face aÈ™a ceva. Nici la facultate, È™i nici la job. Or, ar fi fost prea mult È™i mult prea greu ca să judece singure, cu căpÈ™oarele acelea drăgălaÈ™e, È™i să ajungă fără o intervenÈ›ie externă la această concluzie galactică. Atât, nu altceva…
Data actualizarii: 17/12/2025










Comentarii (1)
fabulos, mi-am scuipat mâncarea din gură de râs